سوالات متداول
پرسش های کاربران
قالیشویی های رسمی مورد تائید اتحادیه هستند که پس از توافق با پاک آوا و تعهد به پذیرش شرایط و ضمانت های لازم با دقت کافی از طرف تیم پاک آوا برای خدمات رسانی به شما انتخاب شده اند.
خیر، پاک آوا با توجه به معیارهای سخت‌گیرانه و نیز بررسی پیشینه ارائه‌دهندگان سرویس بهترین‌ها را گلچین و به شما معرفی می کند، ضمن اینکه خود شما از میان قالیشویی های ثبت شده در سامانه پاک آوا خدمات مورد نظر خود را انتخاب خواهید کرد. پاک آوا با برقراری قردادهای دوطرفه الزام لازم با ارائه دهندگان خدمات آرامش و اطمینان خاطر شما را تضمین میکند.
ما تمام تلاش خود را می‏‌کنیم تا اطلاعات مورد نیاز برای دریافت خدمات در سایت پاک آوا کافی و روشن باشد اما در صورت وجود سوال و راهنمائی بیشتر میتوانید با واحد خدمات مشتریان پاک آوا تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.
بله چه در حین و چه بعد از انجام خدمت در صورت وجود هرگونه مشکلی می‌توانید با امور مشتریان پاک آوا تماس بگیرید. پس از طرح موضوع در صورت نیاز کارشناس فنی پاک آوا در محل حاضر و در صورت تائید ،مشکل پیش آمده را برطرف خواهد نمود. ضمنا نظرات شما در خصوص رضایت یا عدم رضایت از خدمات دهنده هم از طریق سایت و هم از طریق پیگیری های بعدی تیم پاک آوا دریافت خواهد شد.
پاک آوا فضایی را در اختیار شما قرار می دهد تا با توجه به محدودیت ها و ملاحظات موردنظر خود و با مشاهده اطلاعات،سابقه و نظرات سایرکاربران، سرویس دهنده مورد نظر خود را انتخاب کنید. از این لحاظ شما قادر خواهید بود که از میان ارائه دهندگان مختلف، همیشه بهترین ها را برگزینید.
خیر، جهت مقایسه قیمت و قالیشویی ها نیازی به ثبت نام در سایت نمی باشد، ولی اگر میخواهید سفارش شما برای همیشه ثبت و قابل مشاهده باشد می بایست در پاک آوا ثبت نام، سپس اقدام به ثبت سفارش نمایید.
شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.
بله، پس از انتخاب سفارش خدمات موردنظر و اضافه کردن آنها به لیست، ثبت سفارش در 4 مرحله تکمیل خواهد شد: 1) مقایسه و انخاب قالیشویی، 2) اطلاعات محل دریافت مورد شستشو 3) بازبینی سفارش و 4)ثبت نهایی سفارش. در مرحله اطلاعات محل دریافت مورد شستشو و بخش " انتخاب آدرس"، شما می‌توانید آدرس و مشخصات سفارش را وارد کنید.
پاک آوا با ارسال پیامک‏، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به شما اعلام می‏‌کند. همچنین برای اطلاع از وضعیت سفارش، می‏‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه "سفارش های من" از وضعیت آن مطلع شوید.
خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد از طرف پاک آوا با شما تماس گرفته خواهد شد.
خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند.
هنگام تحویل گرفتن فرش توسط مشتری پس از شستشو مبلغ به متصدی قالیشویی پرداخت خواهد شد.
بله، می توانید با واحد پشتیبانی پاک آوا تماس بگیرید و سفارش خود را تغییر داده یا لغو کنید.