خانه نظافت منازل بدترین توصیه های ممکن برای نظافت منزل
نظافت منازل - ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

بدترین توصیه های ممکن برای نظافت منزل

نظافت منزل

نظافت منزل

اینترنت ابزار باور نکردنی است، اما متأسفانه با اطلاعات غلط و مشاوره های وحشتناک بارگذاری شده است. تمیز کردن استثنا نیست. قبل از اینکه یک فرآیند تمیز کردن را امتحان کنید، مراقب برخی از بدترین توصیه های تمیز که تا کنون شنیدید باشید.

استفاده از سرکه سفید برای پاکسازی سنگ

فکر می کنم شما باید سرکه سفید را برای تمیز کردن سطوح گرانیت خود استفاده کنید؟ انجامش نده این محصول مناسب برای تمیز کردن گرانیت، سنگ مرمر یا سنگ های دیگر نیست. در حالی که سرکه به خوبی برای دفع ذخایر معدنی در اطراف وسایل آب کار می کند، می تواند به گرانیت، سنگ مرمر یا سنگ دیگر را آسیب برساند. سرکه سفید اسیدی است و می تواند سطح را از بین ببرد.

خیساندن فرش در آب

برای تمیز کردن صحیح از داخل و خارج از محل موردنظر با یک پارچه تمیز و خشک برای خیساندن مایع استفاده کنید. خیس کردن آن باعث می شود که لکه عمیق تر به الیاف فرش برسد. بلافاصله پس از اسپری کردن با آب پاک و تمیز، و کمی بیشتر از آن محدوده را بشویید.

استفاده از سفید کننده بر روی زنگ(اکسید فلز)!!!اگر شما در مناطق مرطوبید، سفید کننده پاسخ نیست – در واقع، آن باعث زنگ زدگی می شود. برای حذف لکه های زنگ، از یک برس همراه با یک محصول ساینده در برخی از سطوح استفاده کنید.

استفاده از استون برای پاک کردن جای چسب

استون به سطوح مورد نظر آسیب میزند. اگر باقی مانده چسبنده از یک برچسب در یک دستگاه جدید باقی ماند، آن را با آب گرم صابون بشویید یا ممکن است همیشه با سطح ماندگاری باقی بماند.

جمع کردن پشم حیوانات
تمیز کردن موی حیوانات

پاک کردن موهای حیوانات خانگی از مبلمان با دستمال

استفاده از یک دستمال برای تمیز کردن موهای حیوان خانگی این ماده را به سطح مبلمان خود اضافه می کند که گرد و خاک و خاک را جذب می کند و در طول زمان باعث می شود تا مبلمان شما خیلی سنگین تر شود. برای حذف موهای حیوان خانگی، از جاروبرقی یا یک پارچه نرم و تمیز با آب کمی استفاده کنید تا موی حیوان خانگی را سریع ببرید.

تمیز کردن چوب با سرکه

سطوح چوب را با مخلوط سرکه / آب یا سرکه / روغن تمیز نکنید. سرکه می تواند سطح را از بین ببرد و روغن لکه ایجاد میکند. برای تمیز کردن جداول و صندلی های چوبی، سازنده معمولا توصیه هایی را ارائه می دهد که مطابق با نوع چوب و پایان است. این دستورالعمل ها را دنبال کنید. برای یک رفع ساده، از آب گرم با مقدار اندک صابون تمیز استفاده کنید.

تمیز کردن سطوح چوبی
تمیز کردن میز چوبی با دستمال نرم

چای به عنوان تمیزکننده

برخی از سایت ها توصیه می کنند از کیسه های چای برای تمیز کردن استفاده کنید. هرگز، هرگز آن را امتحان نکنید چای یک ماده رنگی است و شما با نتیجه بسیار ناراضی خواهید بود. از کیسه چای مرطوب بر روی چوب، پارچه یا هر سطح دیگر استفاده نکنید.

تمیز کردن حیوانات
تمیز کردن حیوانات

از یک پاک کننده ساینده در حمام استفاده کنید

به جای استفاده از یک پاک کننده ساینده، از یک اسپری برای پاک کردن لکه های سخت استفاده کنید. با گذشت زمان، استفاده از ساینده به سطحی صاف و براق آسیب می رساند و آنها سریع تر کثیف می شوند و در نهایت نیاز به تعمیر دارند. آنها را با براق کننده، اسپری و درخشان نگه دارید. بگذارید آن را برای یک یا دو دقیقه خیس بخورند، و با آب گرم و پارچه ای پاک کنید. آنها طول می کشد و بهتر نگاه می کنند.

استفاده از اسفنج های زبر برای لوازم خانگی

سطوح ساینده در مورد تمیز کردن اسفنج ها می تواند به سطح صاف بر روی لوازم یا پخت و پز خود آسیب برساند. این اسفنج در زیر گلدان ها ها مورد استفاده قرار می گیرند ، نه وسایل.

تمیز کردن بیشتر محصول بهتر است

با استفاده از مواد تمیزکننده بیشتر، تمیزی بهتر نمی شود. در حقیقت، می تواند یک باقی مانده زشت یا یک چسبنده ایجاد کند که خاک و گرد و غبار بیشتر را جذب کند. دستورالعمل های هر محصول تمیز، از جمله صابون ها، مواد شوینده و اسپری ها را بخوانید.

استفاده از روغن برای مبل

قطعات قدیمی تر ممکن است نیاز به درمان گاه به گاه با روغن داشته باشند، اما مبلمان مدرن احتیاج ندارد. افزودن روغن باعث ایجاد سطح چسبنده به مبلمان شما می شود. با استفاده از یک پارچه میکروفیبر با آب تمیز و گرم، و گرد و غبار و خاک را پاک کنید.

استفاده از آب اکسیژنه برای فرش

هیدروژن پراکسید راه اشتباه برای پاک کردن هر رنگ از فرش است. این عامل سفید کننده است و می تواند لکه ر بر فرش شما قرار دهد که برای همیشه آسیب می رساند. این توصیه در سراسر اینترنت یافت می شود و رمز و راز آن است که هر کسی آن را توصیه می کند. اگر لکه های سنگین دارید، بهتر است آن را به قالیشویی بدهید.

تمیز کردن ادرار حیوانات با تمیز کننده فرش

اگر دوست خزنده شما یک کار بد را انجام داده باشد، به مدت طولانی و طولانی با بوی زندگی خواهید کرد. ادرار عمیق به الیاف فرش، کف و بعضی اوقات به چوب می خورد. همانطور که ادرار حیوانات حاوی اسید اوریک است، می تواند به طور جدی به الیاف فرش آسیب برساند. منطقه را با سرعت بالا بکشید. اگر قبلا خیس شده یا خشک شده باشید،سپس به قالیشویی اطلاع دهید.

پاک کردن استیل
جلا دادن سطوح استیل

تمیز کردن مبلمان چرم با تمیزکننده، روغن یا دستمال مرطوب همه منظوره

مبلمان چرم شما باید پوست را صاف و لطیف نگه دارد. پاک کننده های جامد قلیایی هستند و به سطح پوست آسیب می رسانند. همین امر در مورد دستمال مرطوب بچه نیز صادق است.. دستورالعمل سازنده مبلمان برای تمیز کردن قطعات چرمی خود را بخوانید. اغلب، یک نام تجاری خاص تمیز کننده چرم و تهویه مطبوع توصیه می شود. از آن استفاده کنید – و هیچ چیز دیگری غیر از یک پارچه تمیز برای مراقبت از پوست استفاده نکنید.

استفاده از نوشابه برای تمیز کردن فرش

نوشابه های گازدار می تواند فرش های شما را آسیب برساند. برای تمیز کردن آن را به قالیشویی بسپارید.بهترین قالیشویی را در پاک‌آوا انتخاب کنید.

iPhone X review
Excellent screen 9.5
Face ID is simple and effective 9.5
Stabilized zoom lens is great 9.5
Animoji are super fun 9.5
Very expensive 8
No headphone jack 7.5
خلاصه
The iPhone X basically looks like a living 3D render.
8.9
Good

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

بهترین راه تمیز کردن اجاق گاز

بعد از مدتی پخت و پز نوبت به تمیز کردن اجاق گاز میرسه تا بتونیم همچنان آشپزی رو با لذت ادا…