شستشوی فرش و انواع روش‌های شستشو

شستشوی فرش

روش‌های مختلفی برای شستشوی فرش وجود دارد. با توجه به امکانات و جنس فرش بهترین روش شستشوی فرش را انتخاب کنید. استفاده از شوینده مناسب و نحوه شستشوی فرش در حفظ کیفیت و دوام فرش موثر است. نحوه خشک کردن، پس از شستشو نیز از موارد مهم است. چنانچه فرش به درستی و در ظرف ۲۴ ساعت خشک نشود، امکان رشد قارچ و عوامل بیماری زا در آن بیشتر می‌شود. قبل از شستشوی فرش همه جوانب را در نظر بگیرید.

شستن فرش با آب فراوان

سیستم شستشوی فرش با آب، یکی از روش های متداول برای تمیز کردن فرش در منزل است. اکثر افراد با استفاده از شیلنگ آب، فرش را به طور کامل خیس کرده و از شوینده‌ها برای شستشوی فرش استفاده‌ می‌کنند. در این روش هزینه قالیشویی حذف می‌شود. این روش می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. شستشو با آب گرم و شوینده‌های غیر استاندارد موجب آسیب به فرش می‌شود. بدترین شیوه شستشو برای فرش های نفیس دستباف استفاده از پودر و آب داغ است. این روش باعث رنگ دادن فرش می شود. شستشوی فرش دستباف در قالیشویی، بهترین راه برای حفظ کیفیت فرش است.

روش های سنتی شستشوی فرش در قالیشویی
شستن فرش درقالیشویی

تمیز کردن فرش با بخار

استفاده از بخارشور برای تمیز کردن فرش در منازل متداول است. در این روش، فرش به طور کامل خیس نمی‌شود. تنها با استفاده از بخار آب، فرش ضد عفونی و تمیز می‌شود. ماشین‌های قالیشویی با بخار از دستگاه‌های متداول در قالیشویی‌ها هستند.

بخارشویی فرش
تمیز کردن فرش با کمک بخارشویی

خشکشویی فرش

در این شیوه شستشو بدون آب انجام می شود. پودر جاذب کثیفی بر روی فرش ریخته می شود. سپس تمیز کردن فرش با جارو برقی تکمیل می شود. این یک شیوه متداول برای شستشوی فرش است. شامپو فرش مثال خوبی از این روش است. بعضی از قالیشویی ها از دستگاه های خشکشویی استفاده می کنند.

تمیز کردن فرش با کمک دستگاه و شامپو فرش
خشکشویی فرش با کمک شامپو فرش

مقداری جوش شیرین روی فرش پاشیده می شود. سپس جاروکشی بعد از چند دقیقه، به تمیزی فرش کمک می کند. برای فرش های نفیس مواد شوینده استاندارد استفاده می شود. این شیوه اندکی هزینه بر است ولی موجب دوام فرش می شود.

تمیز کردن فرش با جوش شیرین
تمیز کردن فرش با جوش شیرین

شستشوی فرش در قالیشویی

بین شستن فرش با آب، بخار و یا خشک تردید دارید؟ بهتر است فرش ارزشمند و گران قیمت خود را در خطر آسیب قرار ندهید. شرکت های قالیشویی معتبر به صورت حرفه ای کار تمیز کردن فرش را انجام می دهند. در این شرکت ها نیروهای متخصص به خوبی می دانند، بهترین راه برای تمیز کردن فرش کدام است. با هماهنگی قبلی بهترین شستشو را انجام می دهند. تعمیر و رفوی قسمت های آسیب دیده فرش نیز بخشی از خدمات قالیشویی است. این خدمات توسط نیروهای با تجربه انجام می شود.

شستشوی اتوماتیک فرش
شستشوی فرش با دستگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

از قالیشویی تا بهترین قالیشویی!

قالیشویی موضوعی که در شب عید ذهن شما را درگیر می‌کند. اگر فرش و قالی‌های خود را قصد دارید …