قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی چقدر است؟ حتما تا به حال این سوال برای شما پیش آمده، یا هزینه شستشوی فرش چقدر است؟ شستشوی مبلمان چقدر هزینه دارد؟ این خدمات هزینه جانبی نیز دارد؟ هزینه حمل و نقل چطور؟

قیمت قالیشویی احتمالا اولین فاکتور مد نظر مشتریان، بعد از کیفیت قالیشویی است. در این نوشته مواردی را که در قیمت قالیشویی موثر است، بررسی می کنیم.

هزینه های شستشوی فرش و قالی

اندازه فرش

مهم ترین عامل که به طور مستقیم در قیمت قالیشویی نقش دارد. تقریبا تمام فرش ها و قالی ها به صورت متری برآورد هزینه می شود. البته قالی های نفیس به صورت توافقی است. قیمت

جنس فرش

اغلب فرش های دستباف و گل ابریشم در هنگام شستشو نیاز به دقت بیشتری دارند. شستشوی این نوع از قالی ها حتما باید توسط نیروی باتجربه صورت گیرد. نیروی کار مورد استفاده به صورت مستقیم در هزینه قالیشویی تاثیر دارد. قالیشویی های معتبر علاوه بر استفاده از دستگاه های مناسب و به روز، از نیروهای مجرب نیز استفاده می کنند.

اندازه، جنس و مواد شوینده از عواملی است که بر قیمت قالیشویی موثر است.
قیمت قالیشویی از عواملی همچون اندازه، جنس و مواد شوینده تاثیر میپذیرد.

مواد شوینده

فرش ها با توجه به جنس و نوع شستشو نیازمند مواد شوینده مختلفی هستند. استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مواد پس از شستشو همچون نرم کننده ها و براق کننده ها تاثیر زیادی در کیفیت شستشو و در نتیجه هزینه قالیشویی دارد. شستشوی معمولی و اعلا شور دو نوع متداول از شستشوی قالی هاست.

استفاده از مواد شستشوی با کیفیت و مناسب باعث حفظ رنگ و دوام فرش می شود.

خدمات جانبی

از جمله مهم ترین خدمات جانبی که به شستشوی فرش اضافه می شود، هزینه حمل و نقل است. اکثر قالیشویی ها با توجه به مسافت و تعداد فرش هزینه حمل و نقل را تعیین می کنند. همینطور از دیگر هزینه های خدماتی می توان به هزینه جابجایی فرش برای طبقات اشاره کرد که بعضی از قالیشویی ها احتمالا فاکتور کنند.

خدمات پس از شستشو

از خدمات پس از شستشو می توان به کاور کردن، شانه زدن فرش یا استفاده از براق کننده برای فرش ها اشاره کرد. این خدمات هم معمولا به صورت مشخص در فاکتور قید می شود.

ترمیم فرش از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی است.
قیمت قالیشویی و ترمیم فرش

خدمات ترمیم فرش

خدماتی مثل رفوکاری فرش، رفع سوختگی فرش، شیرازه دوزی فرش، رنگ‌برداری و لکه بری فرش دستباف، متقال دوزی و چرم دوزی فرش و ریشه بافی فرش از جمله مهمترین خدمات ارائه شده برای ترمیم فرش است.

قیمت قالیشویی در کل می تواند متاثر از همه عوامل بالا باشد. بهتر است اگر در قسمتی از هزینه اعلامی از سمت قالیشویی ابهامی وجود دارد، فاکتور قالیشویی را بررسی کنیم و از مدیریت قالیشویی جویا شویم.

هزینه های خشکشویی مبلمان

از دیگر خدمات قالیشویی، خشکشویی مبلمان است. این خدمت معمولا در محل انجام می شود. در نتیجه هزینه حمل و نقل و جابجایی وجود ندارد. هزینه خدمات مبل شویی به طور عمده متاثر از عوامل زیر است.

تعداد مبلمان

معمولا قیمت دست مبلمان هفت نفره برای خشکشویی اعلام میشود. تعداد مبلمان اضافه تر نیز به این هزینه اضافه خواهد شد. از مهمترین موارد موثر در هزینه دوبل یا معمولی بودن تشک مبلمان است. مبل های راحتی که یک تشک مجزا دارند، هزینه شستشوی بیشتری دارند.

مواد شوینده

مواد شوینده مورد استفاده قالیشویی ها باعث تغییر رنگ مبلمان نخواهد شد. همچنین قدرت پاک کنندگی آن نیز بیشتر از شامپو فرش است.

در بالا موارد موثر در هزینه قالیشویی را لیست کردیم. معمولا علاوه بر این موارد، قیمت ها در شهر های مختلف و در ماه های مختلف سال نیز تفاوت دارد. پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید فرش یا مبلمان خود را به قالیشویی بسپارید. در زمان مناسب نظافت منزل و قبل از شلوغی کار آن ها دست به کار شوید.

خدمات و قیمت قالیشویی های مختلف را در سایت پاک آوا ببینید و مقایسه کنید
– پاک آوا –

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

از قالیشویی تا بهترین قالیشویی!

قالیشویی موضوعی که در شب عید ذهن شما را درگیر می‌کند. اگر فرش و قالی‌های خود را قصد دارید …