لکه شکلات

لکه شکلات

لکه شکلات و چند گام تا خلاصی از دست این لکه…

خوش­بختانه با انجام سریع کارهای زیر و کمی زور بازو می­ شود لکه شکلات را کاملا پاک کنیم. با خیالی راحت این خوراکی خوشمزه را به بچه‌ها بدهیم.

جدا کردن تیکه شکلات 

پاک کردن لکه شکلات
جدا کردن لکه شکلات

در مرحله اول لازمه که تیکه اضافی شکلات را از روی فرش یا لباس جمع کنیم. این کار را به دقت باید انجام دهیم تا لکه شکلات بیشتر پخش نشود. اگر لکه خشک شده باشد بهتر است از یک قاشق یا پشت یک کارد استفاده کنیم. به آرامی تیکه شکلات را از روی فرش یا لباس جدا کنیم، اگر در این مرحله لکه هنوز سفت نشده بود میتوانید به راحتی یک تکه یخ را داخل کیسه فریزر قرار دهید و آن را روی فرش یا لباس بکشید تا شکلات سفت شده و به راحتی تراشیده شود.

پاک کردن لکه شکلات

در مرحله دوم باید لکه شکلات را از بین ببریم. برای از بین بردن لکه بر روی فرش می­توان راه های مختلفی را امتحان کرد که در زیر پیشنهاد میکنیم:

استفاده از مایع ظرفشویی که به میزان یک قاشق چایخوری در یک لیوان آب رقیق شده باشد می­تواند راه حل خوبی باشد. این محلول را با کمک پارچه­ای روی لکه شکلات بکشید. سپس از دستمال مرطوب تمیز استفاده نمایید.

پاک کردن لکه شکلات
شستن لکه شکلات

استفاده از پودر ماشین لباسشویی با مقدار مشخص شده بر روی قوطی پودر و حلال آب می­تواند به شما در پاک کردن لکه کمک کند. دقت داشته باشید که در رابطه با لکه لباس بهتر است ابتدا قسمت لکه دار را به صورت دستی بشویید و سپس لباس را درون ماشین بیاندازید.

استفاده از آب گازدار یا سودا نیز میتواند به از بین بردن لکه شکلات به شما کمک کند. اگر روی لباس شکلات ریخته بهتر است آنرا با آب گاز دار تمیز کنید. سپس آب کشی نمایید و این عمل را چند بار تکرار کنید و از آب سرد برای بهبود سریعتر کمک بگیرید.

در بکارگیری مواد شوینده برای لکه بری دقت کنید، در بعضی از موارد پاک کردن لکه با کمک آب اکسیژنه یا بوراکس یا محلول­های آنزیم دار توصیه می­شود. در این موارد بهتر است ابتدا دستورالعمل موارد استفاده را خوب مطالعه نمایید. سپس در قسمتی از فرش یا مبل که در معرض دید نیست تست کنید تا اگر تغییرات رنگی رخ داد شما را دچار مشکل نسازد. همچینین می توانید با یک برآورد هزینه قالیشویی از سایت پاک‌آوا اینکار را به یک متخصص بسپارید.

تمیز کردن لکه شکلات
پاک کردن لکه شکلات

شستشو وآبکشی لکه

در مرحله اخر پس از شستشوی لکه لباس با آب و پاک کردن لکه فرش و مبل با دستمال میتوان محل لکه را خشک کرد تا آب باقی مانده نیز ایجاد لکه نکند. برای اینکار می­ توانید از سشوار با باد خنک کمک بگیرید یا در زیر فرش جسمی برای گردش بهتر هوا قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

لکه سوختگی بر روی فرش و موکت

لکه سوختگی لکه سوختگی به راحتی در اثر یک بی احتیاطی، مثل افتادن ذغال یا سیگار روی فرش یا م…