خانه اخبار پاک آوا نظافت منزل با کمک ده نکته در فصل تابستان

نظافت منزل با کمک ده نکته در فصل تابستان

نظافت منزل در تابستان

نظافت منزل

نظافت منزل در ابتدای هر فصل یک کار خیلی مهم است که نکات زیر را برای تسهیل نظافت منزل در تابستان انتخاب کرده ایم. همانطور که هوا گرم می شود و سال تحصیلی به پایان می رسد، فصل تابستان چالش هایی را برای حفظ یک خانه پاک و سالم به ارمغان می آورد. از این نکات ساده استفاده کنید تا در تمام طول تابستان خانه خود را تمیز نگه دارید و فضای خوبی داشته باشید.

نظافت زهکشی ها

با تمیز کردن زهکشی هاو برای اطمینان از اینکه همه زهکشی ها از زیر خانه بیرون می آیند. برای هر طوفان تابستانی آماده شوید. اگر منطقه شما مستعد طوفان و یا سیل های شدید باشد، این نیز زمان خوبی برای بررسی و بازکردن گیت اضطراری است. بهترین راه آمادگی داشتن برای بارش های پاییز و زمستان است.

نظافت پشتبام
نظافت منزل و آبراه

نظافت پاسیو و پارکینگ 

در بهار و تابستان اغلب مسیرهای خیابان و پیاده رو ها و فضای باز منزل گرد و خاک دارند. با توجه به محیط مورد نظر که می تواند پارکینگ یا پاسیو منزل باشد یک کارواش دستی می تواند بهترین گزینه برای نظافت منزل باشد.

نظافت حیاط

تابستان زمانی است که بیشتر اوفات در فضای باز سپری می شود. ماه ها از تابستان قبلی گذشته و احتمالا این فقط زمین نیست که گرد و خاک گرفته است. برای نظافت منزل، پاک کردن مبلمان و کوسن های در فضای باز را به آرامی با آب گرم و مقدار کمی صابون تمیز کنید. مطلب مربوط به پاک کردن مبلمان میتواند به شما کمک کند.

آبراه حیاط
تمیز کردن حیاط

مرتب کردن خانه

اگر فرزندان مدرسه ای دارید که در حال حاضر بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند، از آغاز تابستان به عنوان یک فرصت برای پاکسازی لباس های قدیمی و اسباب بازی استفاده کنید. شروع تابستان بهترین زمان برای مرتب کردن کتاب ها و جزوات سال تحصیلی گذشته است. مطلب مرتبط با مرتب کردن منزل میتواند به شما کمک کند.

نظافت کمد و لباس‌ها
خشکشویی لباس

نظافت پادری

یکی از مکان های مهم درب ورودی است. نباید از نظافت این محل پر تردد غافل شد. نظافت در و دستگیره از مهم‌ترین بخش‌ها است. همچنین مرتب کردن جاکفشی نیز به شما کمک می‌کند.

نظافت پادری
نظافت راهرو و پادری

بیشتر رفت و آمد ها از درب اصلی خانه صورت می گیرد پس برای جلو گیری از ورود کثیفی ها و رطوبت در روزهای بارانی از یک پادری یا پارچه استفاده کنید.

پنجره ها را از داخل و بیرون بشویید

با پرده هایی که در جلوی نور خورشید کشیده شده است، دوست ندارید که در تابستان لایه های گرد و غبار بین پنجره و پرده شکل بگیرد. با استفاده از یک صابون آب ولرم، بهترین روش برای تمیز کردن پنجره های بیرونی است. در حالی که یک پاک کننده شیشه ای اسپری و یک پاک کننده مرطوب می تواند گزینه مناسبی برای داخل باشد. صفحه های نمایش را فراموش نکنید! آنها را پاک کنید. به آرامی با یک اسفنج صابون تمیز کنید.

نظافت سیستم تهویه

با یک سیستم تهویه تمیز راحت شوید – تمام گرد و غبار، خاک، گرده و مو حیواناتی که به داخل خانه شما وارد می شوند، در نهایت راه خود را در کانال های هوا پیدا می کنند، جایی که با گذشت زمان تجمع پیدا می کنند، ، کپک و سایر میکروب هایی که به هوا نفوذ می کنند. وباعث بیماری شوند شمابا استفاده از یک تهویه مطبوع تمام این مشکلات را حل کنید.

نظافت سیستم تهویه
نظافت سیستم تهویه

نظافت تخت

دو بار در سال (یک بار در زمستان، یکبار در تابستان) تخت را تمیز کنید. شما باید تمام ملافه های خود را بشویید و آن را کاملا تمیز کنید. تا با این کار خطر ابتلا به بیماری های عفونی را کم کنید.

تخت خواب
نظافت تخت خواب

نظافت آشپزخانه

هنگامی که هوا گرم میشود، بوی ناخوشایند که قبلا متوجه آن نشده بود شروع می شود . از تابستان شروع به پاک کردن زباله های آشپزخانه خود با آب گرم و صابون بکنید و آن ها را در نور خورشید پهن کنید. همیشه مرتب کردن زباله ها (به ویژه اگر مواد غذایی وجود دارد) را در اولویت قرار دهید.

لکه گیری جاهای باقی مانده

غذاهای تابستانی می توانند لکه هایی را ایجاد کنند که فرش و اثاثه را تهدید می کند. برای پاک کردن آنها از دستورالعمل های گفته شده در این سایت مثل لکه چایی، لکه شکلات و یا سوختگی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

قالیشویی غرب تهران و ثبت سفارش

هوا گرم شده و وقت خانه تکانی و تمیزکاری های تابستانی رسیده است. بسیاری از خانواده ها شستشو…