خانه نظافت منازل نکاتی برای مرتب و تمیز نگه داشتن یک جا کفشی!

نکاتی برای مرتب و تمیز نگه داشتن یک جا کفشی!

نگهداری یک کمد لباس، پاک کردن، سازماندهی و مرتب کردن آن می تواند یک چالش باشد، به خصوص اگر آن را برای مدتی تمیز نکرده باشید. حتی قفسه های به خوبی سازمان یافته ممکن است در طول زمان بوی ناخوشایند ایجاد کند، به ویژه هنگامی که آن را در یک فضای محصور با تهویه کم قرار داده است. اگر جعبه  کفش شما نیاز تمیز کردن دارد، یا شروع به بوی ناخوشایند است، زمان تمیز کردن کامل است.

مرتب کردن کمد لباس
مرتب کردن کمد لباس

اولین گام برای تمیز کردن قفسه کفش شما  همانطور که می خواهید این است که همه چیز را بیرون بیاورید و پاک کنید .

قبل از اینکه حتی در مورد جایگذاری کفش خود فکر کنید، فضای را تمیز کنید. برای مبارزه با بوی بد، دیوارها و کف کاشی را با یک راه حل سرکه رقیق شده (۱ قسمت سرکه سفید و ۱ قسمت آب گرم) را تمیز کنید، سپس دوباره با آب پاک کنید. از فن برای خشک کردن سریع استفاده کنید. اگر گنجه کفش شما در ناحیه پوشیده شده است، به طور کامل غیر قابل دسترس، با استفاده از وسیله ای  برای رسیدن به گوشه ها و تمیز کزدن استفاده کنید. سپس جوش شیرین را در تمام ناحیه ی مورد نظربپاشید و بگذارید حداقل یک ساعت آن را بپوشاند تا قبل از جارو کردن هر گونه بو را جذب کنید. اگر بوی ها همچنان ادامه داشته باشند، یک کاسه سرکه سفید پر کنید، آن ها را در قفسه کفش بگذارید، درب را ببندید و آنها را به مدت یک شب بگذارید. صبح، سرکه را دور ریخته و بوها باید از بین می روندد.

کفش شما ممکن است در شکل تمیز باشد، اما یک جفت بد بو به راحتی می تواند بوی ناخوشایندی در کل جاکفشی ایجاد کند. قبل از قرار دادن کفش در هر جایی، هر جفتی را که ممکن است کمی توجه بیشتری به آنها نیاز داشته باشید، بررسی کنید و آنها را طبق دستورالعمل های سازنده تمیز کنید.

مرتب کردن جا کفشی
مرتب کردن جا کفشی

بسیاری از مردم دارای چندین جفت کفش هستند، اما تنها دو یا سه نفر از آنها به طور مرتب استفاده می کنند. اگر این مورد برای شما اتفاق افتاده باشد، ممکن است بخواهید کفش های متداول مورد استفاده خود را در یک محل جداگانه و به راحتی قابل دسترسی مانند جاکفشی در درب جلو نگه دارید. برای کفش های دیگر قفسه های متعدد و یا قفسه های احتمالا ساده ترین راه برای راحتی دیدن و دسترسی به همه آنها است. کفش هایی که فقط گاهی اوقات می پوشید، به عنوان مثال چکمه های برف را می توان در یک جعبه جداگانه نگهداری کرد تا فضای ذخیره شود. اگر شما یک جفت کفش مخصوص به عجیب و غریب دارید فقط در باشگاه میپوشید، آنها را از کفشهای دیگرتان جدا کنید، در یک محل تهویه خوب نگهداری کنید.

مبارزه با بوی بد با لوازم خانگی

شما می توانید بوی های بد بو را با چند مورد از لوازم خانگیاز بین ببرید جوش شیرین، پودر قهوه و سرکه سفید، همه مقرون به صرفه و لوازم خانگی معمولی هستند که می توانند بوی ناخوشایند را جذب کنند. ساده ترین روش این است که یک ظرف کوچک یا ظروف پلاستیکی را با ماده پر کنید، چندین سوراخ در درب را ایجاد کنید و آن را در جاکفشی بگذارید. شما باید این ظرف ها را هر چند ماه یک بار جایگزین کنید.

مرتب کردن جا کفشی
مرتب کردن جا کفشی
خلاصه
88 %

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

بهترین راه تمیز کردن اجاق گاز

بعد از مدتی پخت و پز نوبت به تمیز کردن اجاق گاز میرسه تا بتونیم همچنان آشپزی رو با لذت ادا…