خانه نظافت منازل چگونه سطوح سنگی را تمیز کنیم؟
نظافت منازل - ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

چگونه سطوح سنگی را تمیز کنیم؟

نظافت سطوح سنگی

بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که هر نوع سنگ نیاز به محصولات و روش های تمیز کردن خاصی دارد و استفاده از پاک کننده اشتباه می تواند به کف ها یا سایر ویژگی های سنگ آسیب برساند

چگونه گرانیت را تمیز کنیم؟

در حالی که گرانیت یک سنگ قوی با دانه های فشرده است، باید با احتیاط تمیز شود. اگر از محصولات اشتباه استفاده می کنید، درخشش سطح می تواند آسیب ببیند و در آینده نیاز به تعمیر دارد. بسیاری از مردم با استفاده از سرکه سفید و آب اشتباه تمیز می کنند. شما نباید از سرکه برای تمیز کردن گرانیت یا دیگر ویژگی های خانه استفاده کنید.
برای حفظ گرانیت به بهترین روش، استفاده از صابون ، پارچه نرم، و آب گرم است. گرانیت به راحتی خراش می یابد، بنابراین هرگز از ابزار سایشی استفاده نکنید. اجتناب از هرگونه پاک کننده اسیدی مانند لیمو، آهک یا آمونیاک، سفید کننده یا هر وسیله خراشیدگی که می تواند به سطح براق آسیب برساند.

تمیز کردن سنگ گرانیت
تمیز کردن سنگ گرانیت

چگونه سنگ مرمر را تمیز کنیم؟

سطوح سنگ مرمر باید به درستی تمیز شوند، در غیر اینصورت به نظر می رسد خراشیده شده است. هرگز از پاک کننده های اسیدی و محلول سرکه و آب بر روی سنگ مرمر استفاده نکنید.

سنگ مرمر سنگ متخلخل است و هنگام تمیز کردن، هر قطره آب باید برداشته شود درغیر اینصورت می تواند به دانه برسد و یک لکه زشت را ایجاد کند. هرگز از پاک کننده گرانیت تجاری بر روی سنگ مرمر استفاده نکنید در غیر اینصورت به کف و یا کفپوش خود آسیب برساند. از آنجا که مرمر می تواند خراشیده شود، از ابزار تمیز کننده غیر سایشی استفاده کنید. قبل از شروع تمیز کردن، تمام گرد و غبار، خاک را از بین ببرید..

ابتدا کف را با آب خالص تمیز کنید، که می تواند اسپری شود و برای پاک کردن هر خاکی که باقی مانده است پاک شود. بهترین گزینه شما با استفاده از یک صابون پی اچ خنثی و آب تمیز و گرم است. پارچه های تمیز کردن را اغلب در سطل دیگری از آب تمیز بشویید و آن را هنگام کثیف شدن جایگزین کنید..

پس از تکمیل، شما باید تمام آب را بلافاصله خشک کنید. از یک حوله ضخیم استفاده کنید تا قطره یا رگه ها باقی نماند..

سنگ تراورتن
سنگ تراورتن

چگونه تراورتن را تمیز کنیم؟

تراورتن یک سنگ متخلخل است و در خانه ها محبوبیت زیادی دارد، زیرا زیبا است و در رنگ های مختلف در دسترس است. از تراورتن اغلب برای کف، دیوار، کابینت، کابینت آشپزخانه، حمام، پله، سقف و دیگر مناطق در خانه – از جمله در فضای باز استفاده می شود. سخت و سنگین تر از سنگ مرمر است. گرچه این همه ویژگی های مثبت آن است، اگر تراورتن را درست تمیز نشود، امکان آسیب دیدن آن زیاد است. مطمئن شوید که دانه های تراورتن قبل از نصب به هم چسبیده است. همانطور که نفوذ پذیر است، اگر  به هم نچسبیده باشد ممکن است سست شود..

تراورتن باید به طور مرتب تمیز شود و به طور کلی باید با آب ساده تمیز شود. هرگز از یک دستمال بسیار مرطوب برای جلوگیری از نفوذ آب به منافذ سنگ استفاده نکنید،. هر پاک کننده اسیدی (از جمله سرکه) می تواند کاشی ها را لکه کند. همیشه هر نوع نشتی را از بین ببرید. یکی از نقاط بحرانی نگه داشتن تراورتن تمیز کردن آن است.

چگونه تخته سنگ ها و کاشی ها را تمیز کنیم؟

کاشی آشپزخانه
پاک کردن کاشی

سنگ آهک سنگ معروف مورد استفاده در خانه ها، از کف تا شومینه است- اما باید آن را به درستی تمیز کرد در غیر اینصورت آسیب میبیند. همیشه قبل از تمیز کردن گرد و خاک، آلودگی ها را از بین ببرید، تمیز کردن با بخارشوی می تواند یک گزینه مناسب برای کاشی های سنگی باشد، اگر شما دارای یک بخار شوی هستید. اگر نه، از آب گرم و یک پاک کننده غیر اسیدی استفاده کنید. مشکل کاشی ها اغلب قطعات کوچک است. برای تمیز کردن دستمال نرم عالی است، اما مواد ساینده می تواند به سنگ آسیب برساند.

شما می توانید تمیز کننده های سنگ شویی را امتحان کنید، اما قبل از استفاده، همیشه محصول را در می دید نیست آزمایش کنید. یک راه حل ساده برای تمیز کردن، فقط آب گرم با مایع ظرفشویی است. در آخر اطمینان حاصل کنید که سطح مورد نظر خشک است.

Google Pixel 2 XL
Incredible camera 9.5
Great speakers 9
Best Android experience 9.5
Screen shows image retention immediately 8.5
No headphone jack 7.5
خلاصه
The Pixel 2 isn't the nice dining room table with the fancy silverware. It's the kitchen counter where you actually eat.
8.8
Good

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

بهترین راه تمیز کردن اجاق گاز

بعد از مدتی پخت و پز نوبت به تمیز کردن اجاق گاز میرسه تا بتونیم همچنان آشپزی رو با لذت ادا…